ERGO Tantsupreemiad 2012 pälvisid Alena Shkatula ja Anatoli Arhangelski

30. aprill 2012

Laupäeval, 28. aprillil toimunud rahvusvahelise tantsupäeva balletigalal andis Eesti Rahvusballeti peasponsor ERGO kätte ERGO tantsupreemiad 2012. Parima naistantsija preemia pälvis Alena Shkatula ja parima meestantsija preemia Anatoli Arhangelski. Rahvusooperis Estonia toimunud suurejoonelisel rahvusvahelisele tantsupäevale pühendatud  tantsugalal andis ERGO preemiad üle Maarika Liivamägi.

ERGO juhatuse liikme Maarika Liivamägi sõnul on ERGO-l Eesti Rahvusballeti peasponsorina suur au ja rõõm jätkata tantsijate tunnustamist preemiatega. „Meie koostöö jätkumine on ERGO viis toetada kõiki Eesti Rahvusballeti andekaid tantsijaid,“ ütles Liivamägi. “ERGO tantsupreemiatest on saamas kaunis traditsioon ning oodatud tunnustus oma ala tippudele rahvusvahelisel tantsupäeval,” lisas ta.
 
Alena Shkatula lõpetas 2003. aastal Minski Balletikooli. Aastail 2001–2003 staþeeris ta Valgevene Suure Ooperi- ja Balletiteatri trupis, 2003. aastal sai temast solist. Alates 2008. aastast on ta Eesti Rahvusballeti solist. Tema repertuaari kuuluvad: Rosalinde (Hyndi „Rosalinde“), Manon (MacMillani „Manon“), Odette/Ottilie (Tðaikovski „Luikede järv“), Draþeehaldjas, „Lillede valsi“ solistipartii Tðaikovski „Pähklipurejas“, Kuninganna Anna (Nixoni „Kolm musketäri“), Mercédés ja Dulcinea (Minkuse „Don Quijote“), solistipartii Raveli „Boléros“ ja Scholzi „Teises sümfoonias“. Ta on võitnud Eesti teatri aastaauhinna 2012.
 
Anatoli Arhangelski lõpetas Tallinna Balletikooli 1996. aastal. Seejärel sai temast Eesti Rahvusballeti tantsija, aastal 2003 solist. Tema repertuaari kuuluvad Bryaxis (Raveli „Daphnis ja Chloë“), Kurat (Tubina „Kratt“), pas de deux Tðaikovski „Uinuvas kaunitaris“, Paris ja Tybalt (Prokofjevi „Romeo ja Julia“), Sõber (Kallosi „Pulmareis“), Jaamavaht ja II vaatuse duett Ðtðedrini „Anna Kareninas“, Rothbart (Tðaikovski „Luikede järv“), Drosselmeier (Tðaikovski „Pähklipureja“), Coppelius (Bigonzetti „Coppélia“), Ulysses Bohnam (Schiavoni „Cassandra“), Noormees (Stravinski „Tulilind“), Inglise ohvitser (Vàmose „Shannon Rose“), Jahimees (Harangozó „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“), Porthos ja Buckinghami hertsog (Nixoni „Kolm musketäri“), Golaud (Härmi „Pelléas ja Mélisande“), Lescaut (MacMillani „Manon“), Gabriel von Eisenstein (Hyndi „Rosalinde“) jpt.

ERGO jagab tantsupreemiaid alates 2010. aastast.

Fotol: ERGO Kindlustuse AS juhatuse liige Maariga Liivamägi annab üle auhinda Alena Shkatulale.