ERGO´le teatati II kvartalis kokku 6 263 kahjujuhtumist

16. juuli 2015

ERGO Insurance SE maksis II kvartalis kahjusid välja summas 5,164 miljonit eurot, kokku teatati 6 263 kahjujuhtumist. ERGO Life Insurance maksis klientidele välja 960 767,44 eurot.

ERGO kahjukäsitluse osakonna juhataja Caterina Lepvaltsi sõnul oli tavapäraselt enim sõidukikahjusid - kokku 4 084 juhtumit: „Neist kalleim juhtum oli Poolas toimunud liiklusõnnetus, kus vastu tulnud sõidukiga kokkupõrke tagajärjel hävisid nii sadulveok kui ka poolhaagis, kahjusumma oli ligi 53 000 eurot.“

Isikukahjusid registreeriti kokku 1 273. Sellesse perioodi langesid kahjuks ka mitu väga traagilise lõpuga juhtumit. „Üks neist oli Kambja vallas toimunud liiklusõnnetus, mille tagajärjel hukkus jalgrattur. Hukkunu ülalpidamisel oli 2 alaealist last, kellele ERGO tasub perioodiliselt makstavat kindlustuspensioni. Samuti oli Nepali maavärina tagajärjel üks surmaga lõppenud juhtum, kus aitasime surnukeha Eestisse tuua. Kindlustuse puudumisel oleks see lähedastele maksma läinud ligi 13 000 eurot. Maikuus toimus ka üks raske õnnetus motosportlasega, kes kukkus treeningsõidul ja on tänaseni üliraskes seisundis,“ lisas Lepvalts.

Kõige kallim reisikindlustuse juhtum oli Rootsis, kus kindlustatu sattus lõhkenud pimesoolega haiglasse. Ravi-ja transpordikulud, mis kindlustus aitab tasuda, on kokku ligi 45 000 eurot.   

Varakahjusid oli II kvartalis kokku 906. Suuremad kahjud olid seotud põlengutega. Tules hävis vana talukompleks Tartumaal, esialgne kahjusumma 140 000 eurot. Tuli hävitas ka suvila Lääne-Virumaal,  kahju ligi 66 000 eurot.

Õnnetuste statistikat analüüsides soovib Caterina Lepvalts inimestele südamele panna:
1. Kiirusepiirangud ei ole selleks, et neid igal võimalusel eirata ja sellega enda ning kaasliiklejate elu ohtu seada.
2. Raudteeülesõitudel tuleb ereda päikesega olla eriti ettevaatlik, seda nii auto kui ka jalgrattaga liigeldes.
3. Palavad ilmad sunnivad meid kodus olles aknaid-uksi lahti jätma, kuid needsamad avatud aknad-uksed meelitavad ligi ka igat masti kurikaelu.
4. Grillimise ja lõkete tegemise ajal peaks olema eriti ettevaatlik kui läheduses on lapsi.