Esimene sügistorm pani katused lendama ja rikkus elektroonikat

3. oktoober 2018

Eelmise nädala teises pooles Eestist üle käinud tänavune esimene korralik sügistorm tõi ERGO kindlustusele paarkümmend kahjuteadet. Kõige enam räsisid tuul ja murdunud puuoksad hoonete katuseid ja seinu ning rikkusid elektroonikat.
Kõige enam tuli teateid tormikahjudest Harjumaalt, Pärnumaalt ja Viljandimaalt.  Esmane hinnanguline kahju suurus ulatub 38 000 euroni, kuid see võib veel ERGO kahjukäsitluse klienditeeninduse grupi juhi Taavi Köötsi sõnul muutuda.

“Lisaks hoonetele said tormist tingitud pingekõikumistele mitmel juhul kannatada ka vooluvõrgus olnud elektroonikaseadmed. Liikluskindlustuse juhtumitest registreerisime kolm olukorda, kus sõiduki ukse avamisel rebis tuul selle inimese käest lahti ning uks paiskus kõva löögiga vastu kõrvalolevat sõidukit,” ütles Kööts.

Tugevat tuult lubab ilmateenistus ka järgnevateks nädalateks. Kahjude vältimiseks soovitab kindlustusekspert korjata õuest kokku lahtine aiamööbel, parkida auto võimalusel garaaži või lagedamale kohale, sulgeda majal uksed ja aknad ning ühendada äikese korral vooluvõrgust välja elektroonikaseadmed.

“Ägedate vihmahoogude ajal tuleks ettevaatlik olla ka sügavate veelompidega. Eestis tuleb mitu korda aastas ette olukordi, kus üleujutatud tänavatel näeb mootorini ulatunud vee tõttu seiskunud sõidukeid. Kui tänavat vee alt enam näha ei ole, siis tasub sõidukiga vette sõitmist vältida. Ka poolde rattasse ulatuv vesi võib kaasa tuua ulatuslikud mootorikahjustused,” lisab ta.