Ettevaatust: Kirglik kallistus võib lõppeda roidemurruga!

1. aprill 2022

Oma tervise kindlustamine muutub aina populaarsemaks ja kindlustuseni julgetakse pöörduda aina ootamatute kaebustega. Näiteks on ERGO kindlustusele laekunud kahjuteade vigastusest, mille põhjustas ekskallima tugev kallistus.  

ERGO kahjukäsitleja Andres Tamme sõnul sai kindlustus kahjuteate, kus ERGO ravikindlustuse meesterahvast klient kirjutas kahjutoimikusse, et vigastuse põhjustas ta ekskallim, kes ei olnud nõus lahkuminekuga. “Ekskaasa otsustas viimse abinõuna trepikoja ees meest kallistada, kuid kallistus oli osutunud niivõrd ootamatuks ja kirglikuks, et pani armastatu, või oleks õigem öelda ohvri, õhku ahmima,” selgitas Tamm.  

Tundes valu rinnakus, läks meesterahvast ohver hiljem EMO-sse, kus tal tuvastati roidemurd. „Roidemurru korral tekib valu hingamisel ja köhimisel, raskendatud on ka liigutamine,“ sõnas Tamm ja rõhutas kui oluline on, et inimesed julgeksid selliste muredega abi otsida, isegi kui valu põhjus võib algul tunduda naeruväärne. „Katkine roie üldjuhul kirurgilist sekkumist ei nõua, kuid õige raviplaanita võivad sellega kaasneda ootamatult tõsised tüsistused.“ 

ERGO ravikindlustuse ajaloos on see esmakordne juhtum, kus kahju on põhjustanud kallistus. Võta siis kinni, kas tegemist oli palava armastuse või tulise armukadedusega, kuid põhjusest olenemata sai ohver tänu ravikindlustusele kiirelt vajaliku abi ja on tänaseks täielikult paranenud.