Huvi sõidukite e-kindlustuse vastu kasvab hüppeliselt

16. aprill 2018

Lume sulamine ja soojakraadid on hüppeliselt kasvatanud huvi Eestis ainulaadse sõidukite e-kindlustuse vastu, mis pakub liiklus- ja kaskokindlustuse tarbimist mahu järgi.

ERGO kindlustuse ja Telia koostöös valminud sõiduki e-kindlustus võimaldab mobiilirakenduse kaudu oma sõiduki kindlustuse eest maksta vaid siis, kui sõidukit reaalselt kasutatakse. Näiteks talvisel perioodil haarasid sellest võimalusest ennekõike need autojuhid, kes lumistes oludes sõita ei armasta ning seetõttu oma neljarattalise mõneks ajaks seisma jätsid. Samuti need, kel on peres mitu autot, millest mõnega igapäevaselt ei sõideta. 

“Kevade saabudes on tänavatel aga märgata rohkem mopeede, mootorrattaid ning hobiautosid, mille omanikud teavad väga hästi, et neile sobilikku sõiduilma Eestis napib. Nüüd on sellistel juhtidel võimalus saada kindlustus tavapärasest kuumaksest enam kui poole soodsamalt,” ütles ERGO kindlustuse riskijuht Kaido Naarits. 

Kui märtsi lõpu seisuga oli sõiduki e-kindlustuse klientidest 90% autoomanikud ja ülejäänud 10% moodustasid mootorratturid, siis viimaste nädalatega on olukord muutunud. “Paar esimest kevadist nädalat on e-kindlustuse kasutajate hulka peaaegu kahekordistanud ning üha rohkem on kindlustajate hulgas just kaherattaliste omanikke,” lisas Naarits. 

Liikluskindlustus on seaduse järgi kohustuslik igale liiklusregistris arvel olevale mootorsõidukile ning seda ka juhul kui hooajasõidukit plaanitakse kasutada vaid mõned korrad suve jooksul. Mopeede ja rollereid kasutavad tihti ka alaealised, kuid nende sõiduvahendite registreerimisel soovitab kindlustusekspert siiski kasutajaks märkida ka üks lapsevanematest. „Selliselt on erinevate lahenduste kasutamine hiljem lihtsam, sest alaealised ise kindlustuslepinguid sõlmida ei saa,“ selgitab Naarits.