Inimesed vigastavad end kõige enam kodus olles

19. juuni 2018

Mais ja juunis kasvas hüppeliselt inimestega toimunud õnnetusjuhtumite arv, selgub ERGO kindlustuse statistikast. Kõige enam tuleb suvisel ajal ette redelitelt kukkumisi ning koristuse-, remondi- ja aiatööde käigus saadud vigastusi.

“Suvesoojad saabusid tänavu erakordselt varakult ning ühes sellega kasvas aasta esimeste kuudega võrreldes kolmandiku võrra ka inimestega toimunud õnnetusjuhtumite arv. Ülekaalukalt kõige enam tuleb ette olmeõnnetusi, märkimisväärselt palju on spordiõnnetusi ning vähesel määral toimub ka tööõnnetusi,” ütles ERGO isikukahjude osakonna juht Julia Pakin. 

Kõige sagedasemad õnnetused juhtuvad sõrmede ja varvastega, veel saavad tavapärasest sagedamini vigastada käeluud, roided, rangluud ja hüppeliigesed. Suvel tuleb ette ka juhtumeid, kus inimesed saavad grillides põletushaavu. 

“Spordiõnnetustest kõige sagedasemad on kukkumised jalgratta, tõukeratta või rulluiskudega ning vigastused, mis on saadud pallimängudes. Suvisel ajal tehakse palju liiga jalgadele matkaradadel komistades ning kukutakse basseini ääres libeduse tõttu,” lisas Pakin.  

Eraldi paneb kindlustusekspert inimestele südamele, et muruniitjad ja tehnikaseadmed tuleb enne näppimist kindlasti välja lülitada ning lastele tuleks vanemate poolt tuletada meelde turvavarustuse kandmise olulisust ning ohutu liiklemise tõdesid. “Tihti puhastatakse töötavat muruniitjat või köögikombaini ja selle tulemusel tehakse tõsiselt viga näppudele ja kätele. Samuti ei pea iga jalgrattaga tehtud sõitu saatma kõrvaklappidest kostuv muusika ning iga jalutuskõik ei pea kulgema telefoni suunatud pilguga,” tõi Pakin näiteid olukordadest, mis sageli valusate tagajärgedega lõppevad. 

Kui keskmiselt jääb sedasorti õnnetusjuhtumite korral kindlustuse poolne väljamakse paarisaja euro piiresse, siis harvad ei ole ka olukorrad, kus kahjud küündivad mitme tuhande euroni. Viimasest kuust saab tuua näiteks olukorra, kus noormees parandas katust, libises redelil ning jäi põlvega redelipulkade vahele. Selle tulemusel diagnoositi kannatanul põlve meniski rebend ning väljamaksmisele kuulus üle 2000 euro.