Jaanitorm tõi kaasa enam kui 100 000 euro eest kindlustusjuhtumeid

30. juuni 2021

Jaanilaupäev tõi lisaks kuumalainele kaasa ka rahe, tuule ja äikesetormi, mis päädis suure hulga kindlustusjuhtumitega. ERGO kindlustusele on tänaseks esitatud jaanidel möllanud tormiga seoses 59 kahjuavaldust kogusummas 105 000 eurot.
Enamik kahjusid juhtus 23. juunil Harjumaal, mida torm tabas kõige tugevamalt. Kõige rohkem kahjujuhtumeid oli seotud kodukindlustusega (38 kahju) ning kaskokindlustusega (12 kahju).

ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul oli juhtumite põhjuseks valdavalt tugev tuul, pikne ja vihmavesi. „Mitmed batuudid ja aiamööbel läksid lendu, murdunud puud kukkusid hoonetele ja autodele, äike lõi rivist välja kodutehnika. Kuna Harjumaad tabas hiidrahe, esines seekord ka kahjujuhtumeid, kus rahe mõlkis autosid ja katuseid,“ rääkis Lepvalts.

Kõige suurem, ligi 10 000 euroni ulatuv kahjunõue oli tingitud pikselöögist, mis lõi rivist välja maasoojuspumba, ventilatsiooniseadme, ruuteri ja päikesepaneeli inverteri.

Lepvaltsi sõnul on kodutehnikaga seotud kahjud sagedased, kuid lihtsalt välditavad. „Elektripistikusse jäetud televiisorid, arvutid, ruuterid ja digiboksid saavad äikese tõttu kahjustada üsna tihti – selliseid kahjusid esineb ERGO klientidel aastas keskmiselt sadakond. Neid õnnetusi saab aga kergesti vältida – kui ilmaennustus lubab äikest, siis tuleb vooluvõrgust eemaldada elektroonikaseadmed ja lahti ühendada sidekaablid,“ selgitas Lepvalts.

Ta lisas, et tähele tuleb panna, et reeglina pääseb piksest tingitud ülepinge inimeste varani läbi õhuliinide. Seega ei pruugi äike olla kahju tekitamiseks isegi mitte pea kohal, vaid asuda eemal.