Põnev teada: kõige enam rikuvad reise ootamatud tervisemured

26. juuni 2019

Suviste reiside arvu kasvuga jõuab ka reisiabi kõnekeskusesse tavapärasest rohkem pöördumisi. Kõige sagedamini helistatakse reisiabi numbrile tervisemuredega, reisi katkemise korral ja pagasiga seotud teemadel.

„Suvisel perioodil on ligemale pooled kõnedest seotud tõrkuva tervisega. Arstiabi vajatakse enamasti seoses kõhuhädade, allergiliste reaktsioonide, kõrva- ja kurguvaludega ning sageli tuleb ette ka traumavigastusi,“ ütles ERGO isikukahjude osakonna juht Julia Pakin. 

Näiteks eksootilist toitu proovides suureneb kõhutõvesse haigestumise oht. Kuumaga on ka toidu riknemise oht suurem ning lisaks võib teistes kultuurides ka toiduvalmistamisel hügieen olla meist erinev. „Sellisteks puhkudeks tasub oma reisiapteegis hoida sobivad ravimid ning vajadusel pöörduda reisiabi poole. Ennetavalt tuleks olla sooja kliimaga piirkondades reisides tähelepanelik ja ettevaatlik ka konditsioneeriga. Jahedas rendiautos või hotellitoas viibimine on küll mõnus, kuid järsk külma ja kuuma õhu muutus toob tihti kaasa erinevaid kõrva-, nina- ja kurguvaegusi,“ lisas Pakin. 

Kolmandik kõikidest kõnedest on seotud reisi katkemistega, mis tekivad lennuplaani muutustest, mille tõttu enam jätkulennule ei jõuta. „Lennupiletite ümbervormistamise juhtumid on kahjukindlustuse jaoks igapäevased. Pole ka harv juhus kui reis katkeb näiteks koduse haigestumise tõttu ja inimesel tuleb plaanitust varem kodumaale naasta,“ selgitas Pakin. 

Pagasi puhul tuleb kõige enam ette olukordi, kus kohver saab lennureisi käigus kahjustada või hilineb reisi sihtpunkti. Aeg-ajalt juhtub sedagi, et pagas röövitakse mõnes maailma suurlinnas sootuks. „Kui pagas hilineb reisi sihtkohta rohkem kui neli tundi, siis hüvitavad kindlustusseltsid esmatarbekaupade soetamiseks tehtud kulud,“ selgitas Pakin. Samas tuleb ikka ja jälle meelde tuletada, et reisikindlustus ei kata kahjusid, mis tekivad pagasi unustamise, kaotamise või järelevalveta jätmise tõttu. 

Keskmisest rohkem tuleb suvisel ajal kõnesid suurematest puhkusereisi sihtkohtadest nagu Hispaania, Bulgaaria, Türgi, Kreeka ja ka Saksamaa. “Sageli küsitakse neis piirkondades olles ka näiteks apteekide aadresse ja lahtiolekuaegasid ning varastatud pagasi tõendamiseks vajalike paberite kohta,” lisas Pakin.