Koroonakriis on tõstnud eraravikindlustuse mahtu üle kahe korra

22. veebruar 2022

Tajudes koroonakriisi järjest suuremat survet riiklikule meditsiinisüsteemile, ostavad eraisikud ja tööandjad järjest aktiivsemalt eraravikindlustust, et pääseda kiiremini erakliinlikute arstide vastuvõtule, selgub Eesti ühe suurema kindlustusseltsi ERGO andmetest.

Eraravikindlustus on kõige kiiremini kasvav kindlustusliik nii ERGO portfellis kui kogu Eesti kindlustusturul. Eesti Kindlustusseltside Liidu statistikast nähtub, et selle tellijate arv on viimase aastaga kahekordistunud ning tänaseks on lisaks eraisikutele kindlustatud juba üle 20 000 inimese läbi tööandjakindlustuse.  

„Tavaolukorras on eraravikindlustus eelkõige abiks olnud kahjujuhtumites, mida haigekassa praegu üldjuhul ei hüvita või hüvitab vähesel määral – hambaravi, taastusravi ja profülaktilised uuringud. Kuna koroonakriisi keerulistes oludes on haigekassa hüvitatav plaaniline ravi riiklikus meditsiinisüsteemis suures osas peatatud või edasi lükatud, siis kiire abi saamiseks pöörduvad inimesed üha enam tasuliste erakliinikute poole. Näeme kahjujuhtumite sagenemist nii günekoloogias, ortopeedias, neuroloogias ja paljudes muudes valdkondades, aga ka näiteks üldarstiabis,“ kommenteerib ERGO ravikindlustuse riskijuht Janika Lüüs-Likk. „Seetõttu võib eraravikindlustus osutuda ainukeseks päästerõngaks, mille abil praeguses kriisis üldse arsti vastuvõtule pääseda.“  

ERGO andmed näitavad, et konkreetsed tervisemured ja järjest suurem teadlikkus on põhjused, miks on nii eraisikud kui tööandjad hakanud järjest rohkem eelistama eraravikindlustust.  

Keskmiselt on tasulise raviteenuse hüvitise suurus 200 eurot. See sisaldab üldjuhul vastuvõtu ja uuringute tasu, samas võib juhtumeid ühele perioodile koguneda muidugi rohkem kui üks. Suuremad neist on ERGO praktikas olnud seotud vähi ja infarktiga, kus hüvitissummad ulatuvad 3000 – 4000 euroni.  

Tervisemure korral aitab virtuaalkliinik 

ERGO ravikindlustuse kliendid ei pea meie koostööpartnerite juurde visiidil käies arvete edastamisega ise vaeva nägema, sest ERGO ja partner arveldavad omavahel. Lihtsalt leia esimene sobiv aeg ja mine vastuvõtule.

ERGO uue koostööpartneri juures, Qvalitas Arstikeskuses, saad nüüdsest valida mugava ja kiire videokonsultatsiooni teenuse.

Qvalitas Arstikeskuse digikliinik on kiireim võimalus oma tervisemuredele lahendus saada. Digikliinikus saab:

  • vestelda arstiga reaalajas ilma vastuvõtuaega kokku leppimata
  • vastuse arstilt 10 minutiga ja seitsmel päeval nädalas
  • saatekirja eriarstile või retsepti pikendada

Tutvu ka teiste ERGO ravikindlustuse koostööpartneritega SIIN!