Lõppes suvine jalgrattakampaania RattaRikkaks

13. september 2022

Juba neljandat suve järjest pakkusime oma auto remonti toonud kaskokindlustuse klientidele võimalust valida asendusauto asemel tasuta jalgratas päriseks. Kui varasematel aastatel on ratta kinkimise tingimuseks olnud minimaalselt 5-päevane remondiaeg, siis sel aastal andsime võimaluse valida jalgratas ka neil, kes eelistasid pika ja keskkonnakuluka keretöö asemel kestlikumat ja kvaliteetset kohtparandust. Asendusauto asemel valisid jalgratta ligi 10 protsenti kaskoklientidest.

Kampaania eesmärk oli vähendada keskkonna jalajälge ja kutsuda üles inimesi eelistama keskkonna-sõbralikumaid lahendusi. Tihti on ettevõttes toredad asjad ja algatused olemas, aga tagasihoidlik ja tööle fokuseeritud inimene ei tea täpselt, kus-mis-millal ja head mõtted jäävadki mõteteks. Sellest ajendatult töötasime välja ettevõtetele suunatud manuaali, kuhu kogusime kokku ettekäänded, müüdid, mured ja head soovitused, mille abil ettevõtte töötajad vähemalt suvisel ajal tervemale rattaelule ergutada ja seeläbi parem tervis saavutada.

RattaRikkaks ei olnud pelgalt kampaania, vaid järgime ka ise ERGOs jätkusuutlikkuse põhimõtet, mida ratta eelistamine autole aitab suurepäraselt ellu viia. Eeskuju algab tihti ka ettevõtte juhtkonnast - ERGO tegevjuht Marek Ratnik läks sel suvel esimest korda koos Enefiti tegevjuht Jaanus Tiisvendiga rattaga tööle! Salvestasime nende teekonna ja põneva vestluse ka videole. 

Augustis pakkusime ERGOkatele ka võimalust võtta kuu aja jooksul vaatluse alla oma füüsiline aktiivsus ja tervis ning julgustada töötajaid eelistama auto asemel jalgratast. Viisime läbi jalgrattavõistluse, mille raames sõitsid ERGOkad jalgrattaga augustikuu jooksul kokku 2455 kilomeetrit. Rattal ja värskes õhus veedetud tunde kogunes 172.

Kohtparandus on uudne, kuid juba ennast tõestanud loodusesõbralik ja kvaliteetne meetod, mille abil autotöökojad parandavad väiksemaid kriime. Loe kohtparandusest lähemalt siin.