Milliseid kaitseid valida kodukindlustuse juurde?

20. mai 2021

Enda kodu kindlustades ei mõelda alati läbi, milliseid kaitseid valida kodukindlustuse juurde. Ebapiisavalt valitud kaitsete korral võib kahjujuhtumi järel tabada sind halb üllatus, kui näiteks selgub, et sinu korterist alguse saanud veeuputuse korral pead alumiste naabrite korteri remondi eest ise tasuma. Anname järgnevalt ülevaate, milliseid kindlustuskaitseid tasub koos kodukindlustusega valida.

Koduse vara kindlustus

Tihti arvatakse, et kui korter või maja on kindlustatud, siis on automaatselt kindlustatud ka seal olevad esemed. Tegelikult vajavad kodused asjad eraldi kindlustuskaitset. Koduse vara kindlustamine on oluline, sest kui näiteks esineb ulatuslik vee leke või  puhkeb tulekahju, siis kahju ei kanna mitte üksnes maja või korter, vaid samamoodi võivad hävineda seal olevad asjad. Koduse vara kindlustuskaitsega on kindlustatud ka sinu mööbel, tehnika, riided, jalgratas, aiatehnika jms. Lisaks on automaatselt kindlustatud sinuga Euroopa Liidus reisil kaasas olevad esemed 2000 euro ulatuses - sülearvuti, fotoaparaat, telefon jms. Koduseid asju kindlustades tasub valida piisavalt suur kindlustussumma, et see kataks kodus olevate asjade ligikaudse väärtuse.

Vastutuskindlustus

Vastutuskindlustus on eriti oluline neile, kes elavad kortermajas. Vastutuskindlustusega hüvitame kolmandale osapoolele tekkinud kahju. Tavapärased olukorrad on näiteks veekahjud, kui vana veeboileri või purunenud toru tõttu saavad veekahjustusi lisaks sinu enda korterile ka alumised või külgmised naabrid. Kõrgel korrusel elades võib vesi jõuda isegi esimese korruseni välja, mistõttu selliste kahjude kulu võib ulatuda kümnete tuhandete eurodeni. Vastutuskindlustuse kaitseta tuleb naabrite remondikulu hüvitada omast taskust.

Vastutuskindlustus on vajalik ka neile, kes elavad oma majas. Näiteks kui kinnistult kukub puu aia taha pargitud naabri sõidukile või sinu aia tagant mööduv inimene kukub libedaga ja vajab selle tõttu arstiabi.

Laiendatud vastutuskindlustus  

Harvad ei ole ka juhtumid, kus sinu või sinu väiksemate pereliikmete tegevuse tulemusena tekib kahju kellegi teise varale. Näiteks, kui sinu laps kriimustab kogemata naabri parkivat sõidukit, sa lõhud kaupluses mõne müügil oleva eseme või grillides lendab säde naabri hoovi ja süütab seal kuuri. Laiendatud vastutuskindlustus katab lisaks kindlustusvõtjale ka tema pereliikmete põhjustatud kahjud teistele. Kaitse kehtib Eestis kui ka reisil olles kogu maailmas.


Lemmikloomakindlustus  

Nii nagu inimestki, võivad ka looma tabada ootamatud tervisehädad. Samuti võib lemmik saada viga mõne õnnetuse tagajärjel. Kuna loomadel puudub haigekassa ravikindlustus, tuleb arstiabi eest maksta omanikul ja see kulutus võib aga olla vägagi ootamatu. ERGO pakub koos koduga võimalust kindlustada ka lemmikloomi. Kindlustame kasse ja koeri alates 4. elukuust kuni 8-aastaseks saamiseni. Sobiva loomaarsti saad oma lemmikule ise valida. 

Kindlustus üürnikule  

Üürnikuna saad teha endale koduse vara kindlustuse ja vastutuskindlustuse, et kaitsta enda või oma pere isiklikke asju ning katta kolmandale osapoolele tekitatud kahjud.
 

Loe ERGO kodukindlustuse ja valikkaitsete kohta lisa SIIT