Nädalavahetuse äikesetormid on toonud ERGOle 17 kahjuteadet

15. august 2017

Nädalavahetusel Eestis möllanud äikesetormid on ERGOle toonud kokku 17 kahjuteadet, kokku ligi 62 000 euro ulatuses. Kahjujuhtumitest 14 on seotud hoonete ja kodutehnikaga ning kolm sõidukitega. Ligi pooled teatatud kahjudest sündisid Harjumaal, neli teadet tuli ka Järvamaalt.

ERGO kahjukäsitluse juhi Caterina Lepvaltsi sõnul võib see number siiski veel lähipäevil suureneda. “Lisaks tugeva tuule poolt katustele tekkinud kahjudest andsid oma panuse ka paduvihma poolt tekitatud uputused. Kolmel korral kahjustas äike kodutehnikat,” ütles Lepvalts. Üldjuhul pääseb tema sõnul piksest tingitud ülepinge klientide varani läbi õhuliinide (elekter, telefon, kaabel TV jne). “Seega ei pruugi äike olla isegi mitte pea kohal, et tekitada kahju, vaid asuda eemal. Täieliku kaitse annab sellistel puhkudel vaid kodutehnika võrkudest lahti ühendamine,” lisas Lepvalts.

Pikse poolt kodutehnikale tekitatud kahju kuulub hüvitamisele, kui kliendil on valitud vastav kodukindlustuse pakett. On ka selliseid pakette, mille puhul on kaitse pikse korral vaid näiteks hoone elektrisüsteemile ehk elektrijuhtmestikul arvestist kuni pistikupesadeni. “Enne järgmisi meieni jõudvaid äikesetorme soovitan kindlasti vaadata inimestel oma kindlustuslepingu tingimused üle, kas kõik oluline on ikka kaetud,” tuletas ERGO kahjukäsitluse juht meelde.