Neli soovitust, et soojamaareisidega kaasnevad tervisemured kalliks maksma ei läheks

18. september 2017

Kindlustus osta kohe koos reisiga, siis on kindlustuskaitse olemas ka enne reisi algust. Seltsidel võivad olla erinevad tingimused, näiteks ERGO e-poest reisikindlustuse ostjal on kaetud ka reisi ärajäämine loodusõnnetuste tõttu. Mõned seltsid pakuvad seda lisakaitsena.

Reisisihtkohta valides mõtle, kas talud palavust. Kuum kliima võib näiteks südame ja veresoonkonna haigusi põdevatel inimestel haigushooge esile kutsuda. Ülekuumenemist aitab ära hoida peakatte kandmine ning pidev vedeliku tarbimine.

Eksootilisse kohta reisides ole valmis kõhutõbedeks. Kuumaga on toidu riknemise oht suurem, lisaks võib teistes kultuurides toiduvalmistamise hügieen olla meie omast erinev või ei pruugi meie organism võõraste toiduainetega nii kiiresti harjuda. Sellisteks puhkudeks tasub kaasa võtta sobivad ravimid ning vajaduse korral pöörduda reisiabi poole.

Ole valmis ootamatusteks. Risk on suurem siis, kui harrastatakse aktiivset puhkust või ekstreemsporti. Kindlustus hüvitab surfamisel, veesuuskadega sõitmisel või matkamisel saadud vigastused vaid juhul, kui on sõlmitud vastav leping. Kõige enam satutakse reisidel aga siiski liiklusõnnetustesse ning vigastuste ravi võib olla väga kulukas.