Neli üllatavat fakti, mida sa ei pruugi reisikindlustuse kohta teada

15. mai 2024

Suvise reisihooaja eel panime kokku neli reisikindlustust puudutavat fakti, mida inimesed sageli ei tea.

Saan reisikindlustuse vastavalt oma vajadustele kokku panna
Klassikaliselt jaguneb reiskindlustus kolmeks: meditsiiniabi, pagas ja reisitõrge. Eestis on kindlustusseltsidel üldiselt levinud lahendused, kus klient saab oma vajadustele vastavalt kindlustuspaketi ise kokku panna. Teab ju igaüks kõige paremini, milline reisija ta on, kuhu sõidab, palju asju kaasa võtab ja kas on soov neid kindlustada. Vastavalt oma reisi sisule ja eripärale saabki valida sobivad kindlustuskaitsed ja -summad. Oluline on enda jaoks läbi mõelda võimalikud riskid nii reisi eesmärki kui ka sihtkohta silmas pidades. Üldjuhul saab vajaliku kindlustuse osta ERGO e-kontorist, aga kui seal pakutavatest summadest ei piisa, tasub helistada meie klienditeenindusse.  

Mida varem ostan reisikindlustuse, seda soodsam see on (ja laiema katte saan)
Nutikas on kindlustus sõlmida alati juba esmaste reisikulude tegemisel, olgu selleks kas majutus või lennupiletid. Esiteks on pikemalt ette ostetud kindlustus soodsam kui viimasel minutil sõlmitud. Veelgi olulisem on aga see, et sõlmides kindlustuse samal ajal reisipaketi või lennupiletite ostuga, hakkab reisitõrke kaitse kehtima kohe. Näiteks võib juhtuda, et ostad lennupiletid välismaale, kuid lennufirma muudab enne reisi lennuplaani. Sellisel juhul pakub lennufirma esmalt asenduslendu või raha tagastust, kuid võib juhtuda, et muudatuse tõttu tekib sul täiendav majutuskulu. Kindlustus hüvitab lennuplaani muutuse tõttu tekkinud täiendavad kulud, kui on ostetud reisitõrke laiendatud kaitse. Samuti on reisitõrke kaitsest suur abi juhul, kui sa jääd haigeks või juhtub õnnetus ja sa ei saa reisile minna. Sel juhul hüvitab kindlustus näiteks lennupiletitele ja majutusele tehtud kulutused. 

Reisikindlustus on vajalik ka lähiriikidesse sõites
Sageli mõeldakse reisikindlustusele vaid kaugemate sihtkohtade puhul. ERGO kindlustuse statistika näitab, et ainuüksi Lätis ja Soomes registreeriti 2023. aastal üle 100 reisikindlustuse meditsiiniabi juhtumi. Summad õnneks reeglina üle 600–700 euro ei küündi, aga ka see on väga suur raha võrreldes reisikindlustuse maksega. Eriti suureks osutuvad kulud, kui kannatanu vajab ka meditsiinilist transporti, näiteks Leedus autoavariisse sattunud kliendi kiirabitransport Eestisse maksis 1100 eurot. Ilma reisikindlustuseta tuleb selle eest ise tasuda, kuid vältimatud meditsiiniabiga seotud transpordikulud kuuluvad reisikindlustusega hüvitamisele. 

Kui reisin aastas rohkem kui paar korda, on mõistlik sõlmida korduvreisikindlustus
Kui aasta jooksul tehakse mitmeid sarnase sisuga reise samasse piirkonda, näiteks ärireisid Euroopas või reisid välismaale võistlema ja treeninglaagritesse, on mõistlik sõlmida korduvreisikindlustus. See katab terve aasta vältel kõik sinu reisisihtkohad, nii Eestis kui välismaal. Korduvreisikindlustusega saad terve aasta muretult reisida. Eeltööna tuleb korduvreisikindlustuse vormistamisel enda jaoks läbi mõelda vajalikud kaitsed ja summad, et need sobiksid kõikide reiside jaoks, mis sul aasta jooksul plaanis on.

Tutvu ERGO reisikindlustuse võimalustega >