Ootamatu kodukahju võib põhjustada ka laadalt ostetud õunamahl

24. märts 2023

Möödunud aastal kasvas ERGO koduabisse pöördunute arv kümnendiku võrra – kui peamisteks koduabi kutsumise põhjusteks olid mured torude ja lukkudega, siis vajas kiirkorras reageerimist ka õhku lennanud õunamahla purk ja purunenud dušiklaas.

Ööpäevaringset koduabi teenust pakkuva OÜ Roheline Laine andmetel oli möödunud aastal Eesti inimestel kõige sagemini ehk 563 korral abi vaja toru- ja veekahjudega, mis moodustasid ka üle poolte ERGO koduabi väljasõitudest. „Lisaks toruabile vajati 162 korral lukuabi ja 302 korral nõustamist ning aina sagemini tuli ette ka juhtumeid, kus kliendil oli ootamatu õnnetuse tagajärjel vaja abi näiteks koristamisega,“ sõnas OÜ Roheline Laine operatsioonide juht Toomas Salumaa

„Kõige rohkem pahandust tekitab Eesti kodudes jätkuvalt vesi, samas kõige suuremate ja raskemate kahjudega on enamasti tuleõnnetused,“ lisas ERGO kindlustuse kodu- ja reisikindlustuse tootejuht Annika Mällo. „Õnnetuse juhtudes avastatakse end sageli olukorrast, kus enda võimetest jääb väheks ning kiireks reageerimiseks läheb vaja spetsialisti abi.“ 

Ühe markantsema juhtumina toob Mällo välja duširuumi klaasi purunemise. „Selleks ajaks kui koduabi kohale jõudis oli klaasikildudega kaetud nii koduabisse helistaja ise kui terve vannitoa põrand. Õnneks keegi viga ei saanud ja piisas vaid lisa abikätest, kelle abil sai inimene kiirelt hädast välja aidatud ja duširuum klaasikildudest puhastatud,“ meenutas ta. 

Salumaale meenub aga mureliku laadalise kõne, kelle värskelt ostetud õunamahl muutis toa kiirelt elamiskõlbmatuks. „Koju jõudes oli õunamahla purk keset kööki sellise hooga plahvatanud, et kõik kohad olid kilde ja õunamahla täis. Plahvatuse hetkel kedagi õnneks samas toas ei viibinud, kuid toa koristamiseks läks ikka omajagu aega,“ lisas ta.  

Ootamatu õnnetuse puhul pakub kindlustus kliendile vajadusel ka alternatiivse elukoha võimalust. Alles möödunud jõulupühadel oli ERGO praktikas juhtum, kus tervele perele pidi leidma asenduselupinna, kuna soojuspump, millega maja köeti, lakkas töötamast ja eluruumide temperatuur langes alla 18 kraadi.  

Lisaks eeltoodud näidetele pöördutakse ERGO koduabisse, et küsida abi tuleõnnetuste või varguste ja vandaalitsemiste tagajärjel tekkinud kahjude kiireks likvideerimiseks. „Selliseid kõnesid on aga oluliselt vähem, sest esmajoones suheldakse neil puhkudel siiski Politsei või Päästeametiga. Seevastu on tule ja varguste tõttu tekkinud kahjud enamasti rängemad kui veekahjude puhul,“ nentis Mällo.