Pikad ravijärjekorrad kasvatavad huvi eraravikindlustuse vastu

16. november 2017

Üle poole eestimaalastest kardab haigestumist pikaajalist ravi nõudvasse haigusesse, selgub ERGO kindlustusseltsi ja Läti uuringufirma SKDS poolt koostatud Baltimaade turvalisuse uuringust. Sama uuring kinnitab ka eestlaste muret haiguse korral piisava kvaliteediga meditsiinilise abi kättesaadavuse pärast.

ERGO elu- ja tervisekindlustuse arendusjuhi Dekla Uusma sõnul võib olukord 2018. aastast siiski paraneda, kui tööandjatel tekib võimalus erisoodustusmaksuvabalt hüvitada töötajate tervise säilimiseks ja parandamiseks tehtavad kulutused. 

“Palju räägitakse haigekassa süsteemi kitsaskohtadest, eelkõige pikkadest ravijärjekordadest. See on ilmselt peamine põhjus, miks huvi eraravikindlustuse vastu on viimasel aastal oluliselt kasvanud,” tõdeb Uusma. Tema sõnul muudab see mõne aasta möödudes ilmselt paremuse suunas ka olukorda, kus 54% eestimaalasest kardab, et haiguse korral ei saada vajalikul tasemel meditsiinilist abi. 

Eesti ainsa eraravikindlustuse pakkuja ERGO portfellis on tänaseks mitusada ettevõtet, kes pakuvad oma töötajatele eraravikindlustuse võimalust. Tegemist on peamiselt välismaiste juurtega ettevõtetega, kelle jaoks on töötajate tervise eest hoolitsemine elementaarne motivatsioonipaketi osa. Viimasel paaril aastal on üha enam eraravikindlustuse kasuks otsustanud ka väikesed, kuni kümne töötajaga Eesti ettevõtted. 

“Eraravikindlustus tagab pääsu eriarstile üldjuhul viie tööpäeva jooksul ning aitab katta haiguste ennetamise, taastusravi ja hambaraviga seonduvad kulud. Peamine eesmärk on aga töötajate haiguspäevade arvu vähendamine,” lisab Uusma. 

Lisaks tööandjatele on ravikindlustuse lepingut võimalik sõlmida ka eraisikutel, et tagada tervisemure korral kiire ja kvaliteetne arstiabi kättesaadavus.