Põlema läinud veokihaagisest sai ERGO novembrikuu suurim kahjujuhtum

19. detsember 2017

ERGO kahju- ja elukindlustusseltsid hüvitasid tänavu novembris Eestis 2,9 miljoni euro ulatuses kahjusid. Novembrikuu suurim kahju on seotud Harjumaal põlema läinud veokihaagisega, mille esialgne kahju suurus on 55 000 eurot.

Võrreldes eelmise aasta novembriga on sel aastal samal perioodil poole võrra kasvanud ravikindlustuse kahjud. ERGO kahjukäsitluse valdkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul kehtib alates uue aasta jaanuarist erisoodustusmaksu vabastus töötajate tervise edendamiseks, sealhulgas ravikindlustuse makseteks kuni 100 euro ulatuses ühes kvartalis. “See on tööandjaid ja ka eraisikuid pannud rohkem uurima riikliku ravikindlustuse kõrval ka alternatiivseid võimalusi,” ütles Lepvalts. 

ERGO novembrikuu suurim kahju oli seotud Harjumaal põlema läinud veokihaagisega. Koos haagisega hävis täielikult ka koormas olnud olmeelektroonika. Õnnetuse esialgne kahju suurus on 55 000 eurot. 

Suurematest kahjudest paistavad veel silma kolm eriilmelist juhtumit. Esiteks olukord, kus autopesulas sõitis sõiduauto otsa pesutänava seadmetele. Selle õnnetuse esialgne kahju suurus on ca 36 000 eurot. Teine suurem õnnetus toimus Harjumaal, kus põles maha maja juurde pargitud sõiduauto. Selle kahju suurus oli 30 000 eurot. Kolmas erakordne juhtum on seotud puitmaterjali hakkimise käigus masinasse sattunud metallist võõrkehaga, mis tõi endaga kaasa esialgne kahju suuruses ca 26 000 eurot.