Pühapäevane uputus Tallinnas on toonud ERGOle 80 000 euro ulatuses kahjunõudeid

12. juuli 2016

Pühapäeval Tallinna kesklinnas maha sadanud vihmaveest tekkinud üleujutustest saadud kahjudest on ERGO kindlustusele teisipäeva hommikuks laekunud 21 teadet. Kokku ulatub esialgne kahjuhinnang 80 000 euroni.

Suur osa kahjusid on tekkinud vihmaveest, mida ei suutnud kanalisatsiooni- või vihmaveesüsteemid vastu võtta. Teatati ka kuuest piksega seotud kahjujuhtumist ning samuti esines rahekahjustusi. Sõidukite puhul on loodusõnnetuse tagajärjel tekkinud kahjude eest võimalik hüvitist taotleda sõiduki kaskokindlustuse lepingu alusel. Oluline on seejuures sõiduki valdaja enda käitumine ja hoolsus. 

“Kindlustus hüvitab kahjud juhul, kui kahju tekkis sõiduki valdaja jaoks ootamatult ning seda ei olnud võimalik ette näha või ära hoida. Selline on näiteks olukord, kus sõiduk on pargitud parklasse ja tugeva vihma tõttu tõuseb veetase nii kõrgele, et see kahjustab sõiduki salongi või saab kahjustada auto elektroonika,” selgitab ERGO transpordikahjude grupi juht Rain Tomingas. 

Küll aga ei ole Tomingase kinnitusel ootamatu ja ettenägematu see, kui sõidukijuht näeb, et tee on üle ujutatud ning vee tase on kõrgem kui sõiduki põhi ning ta otsustab siiski proovida sellisest kohast läbi sõita. “Sellisel juhul on reaalne, et vesi võib sõites salongi sattuda või mootorit kahjustada. Kahju tekkimine on seejuures praktiliselt vältimatu, mitte ootamatu ja ettenägematu. Kusjuures sõiduki taastamise maksumus võib näiteks mootorikahjude puhul ulatuda mitme tuhande euroni, mis on tihti rohkem, kui vanemat tüüpi sõidukid ise väärt on,” lisab Tomingas.