Reisi muretult: sõlmi reisikindlustus terveks aastaks

21. märts 2023

Olenemata sihtkohast – olgu selleks Phuket, Pärnu või Helsingi, võivad reisiplaanid ootamatult sassi minna ja etteaimamatult palju lisakulusid tekitada. Seetõttu on oluline ennast võimalike ootamatuste eest kaitsta ja ka lühemate väljasõitude puhul sõlmida reisikindlustus.

Milline reisikindlustus valida?

Juhul, kui reisid vaid korra-kaks aastas, piisab reeglina ühekordsest reisikindlustuslepingust. Lepingut sõlmides on aga oluline tähele panna, et seda on mõistlik teha alati samal ajal reisipaketi või lennupiletite ostuga. Sel juhul hakkab reisitõrke kaitse kehtima koheselt. Juhul kui jätad kindlustuse ostmise hilisemaks, pead arvestama 72-tunnise ooteajaga, samuti ei kata see piletiostu ja lepingu sõlmimise vahele jäävaid ootamatuid sündmusi, mis võivad reisi kulgu või toimumist mõjutada.

Kui aga reisid vähemalt 3 korda aastas, on sul tõenäoliselt mõistlik valida korduvreisikindlustus, mis katab terve aasta vältel kõik sinu reisisihtkohad, nii Eestis kui välismaal. Korduvreisikindlustusega saad terve aasta muretult reisida ja ühtegi lisatehet või lepingut enam tegema pea. Samuti katab see ka kõik väiksemad reisiplaanid kodumaal – kui mõni reis peaks ära jääma, kehtib reisitõrke kindlustus ka Eestis.

Kumb leping odavam tuleb?

Euroopa piires maksab nädalase reisi kindlustamine vastavalt valitud kaitsetele keskmiselt 20-30 eurot ja sama piirkonna korduvreisikindlustus vaid veidi üle kahe korra rohkem ehk 60-70 eurot. Nädalaks Ameerikasse reisides on ühekordse reisikindlustuse hind keskmiselt 70 eurot ja korduvreis, mis katab aasta jooksul kõik reisid üle maailma, 140 eurot. Ühe korduvreisi hinna sisse mahub seega kaks nädalast reisi, mistõttu tuleb väljatoodud näidete puhul juba kolmandat reisi planeerides odavam sõlmida aastane leping. 

Selleks, et välja selgitada, kas teha iga reisi jaoks eraldi leping või üks leping terveks aastaks, saab e-kontoris vastavad arvutused ise läbi teha ja vaadata, kumb variant teile rahaliselt kasumlikum oleks. Aasta jooksul erinevatesse piirkondadesse reisides, tuleb korduvreisikindlustust ostes arvestada kaugeima sihtkohaga – kõik, mis selle piirkonna sisse jääb, on reisikindlustusega kaetud.

Ka reiside arv on aastase lepinguga piiramatu ja vastavalt reiside pikkusele saab valida kolme paketi vahel – ühe reisi pikkus saab maksimaalselt olla 30, 60 või 90 päeva (e-kontoris saab sõlmida aastast lepingut, kus ühe reisi maksimaalne kestvus saab olla kuni 30 päeva). Samuti ei pea muretsema, kas ja mis hetkest kindlustus kehtima hakkab, kuna sõlmitud leping kaitseb sind terve aasta vältel.

Rohkem infot korduvreisikindlustuse kohta leiad siin.