Reisimine ja tervis: praktilised nõuanded muretuks reisiks

10. juuli 2024

Reisimine koos perega on suurepärane viis luua unustamatuid mälestusi. Siiski võib reis terviseprobleemide tõttu kiiresti muutuda stressirohkeks. Et vältida ebameeldivaid üllatusi, on oluline teha mõned ettevalmistused, et tagada perele ohutu ja tervislik reis.
1. Ravimid ja esmaabitarbed
Koguge kokku kõik igapäevaselt vajalikud ravimid ja veenduge, et neid oleks piisavalt kogu reisi ajaks. Võtke reisile kaasa retseptiravimid ja esmaabitarbed, sealhulgas valuvaigistid, antiseptilised salvid, sidemed ja vajadusel allergiaravimid.

2. Päikesekaitse
Kui reisite päikeselisse piirkonda, võtke kaasa piisavas koguses päikesekaitsekreemi (SPF 30 või kõrgem), müts ja päikeseprillid. Kaitske lapsi päikese eest, vältides otsest päikese käes viibimist keskpäeval.

3. Reisikindlustus
Reisikindlustus on hädavajalik ootamatute meditsiiniliste kulude katteks. Kontrollige, et teie kindlustus katab nii reisi- kui ka terviseriskid ning hõlmab kõiki pereliikmeid. Salvestage telefoni ERGO Reisiabi number ja poliisinumber, et need oleksid alati käepärast.

4. Vaktsineerimised ja tervisekontrollid
Enne reisi kontrollige, kas sihtkoht eeldab vaktsineerimist. Mõnedes riikides võib olla soovitatav või kohustuslik teatud haiguste vastu vaktsineerimine, nagu kollapalavik, hepatiit või malaaria. Pöörduge perearsti poole, et arutada vajalikke vaktsiine ja tervisekontrolle. Samuti tasub kontrollida, kas lastel on kõik kohustuslikud vaktsineerimised tehtud.

Osta reisikindlustus ERGO e-kontorist.