Reisitõrkekindlustus aitab säästa sekeldustest loodusõnnetuste korral

28. september 2017

Indoneesias Bali saarel on aktiveerunud vulkaan ning kohalikud ametivõimud on tõstnud piirkonnas vulkaanihoiatuse kõrgeimale 4. tasemele. Välisministeerium palub Balile reisijatel olla tähelepanelik ning järgida kohalike ametivõimude korraldusi. Denpasar, Ubud, Nusa Dua, Seminyak ja Kuta ei ole otseselt ohu piirkonnas. ERGO annab nõu, kuidas erinevates olukordades käituda.

Kui mul on ostetud reis Balile, kuid kindlustust veel ei ole, kas saan seda praegu sõlmida?
Kindlustada ei saa ohu vastu, mis on lepingu sõlmimise ajal juba ilmnenud. Seega kui plaanid praegu Balile sõita, kuid alles soovid reisikindlustust sõlmida, siis vulkaani tegevusest põhjustatud reisitõrkeid kindlustus enam ei kata.
See on ka põhjuseks, miks soovitame alati sõlmida reisikindlustus kohe, kui reis on soetatud, sest vajadus reisitõrkekindlustuse järele tekib alati ootamatult.

Kui mul on ostetud reis Balile ning kehtiv reisikindlustus, kas peaksin reisi tühistama?
Selles osas tuleks kindlasti jälgida lennuinfot ja oma reisikorraldaja soovitusi. Kui lennud toimuvad plaanipäraselt ning reisibüroo ei ole reisi tühistanud, siis meie ei näe põhjust, miks peaks reisile minemata jätma. Sellisel juhul ei ole tegemist ka reisitõrkega ning kindlustus reisile minemata jätmisest tekkinud kahjusid ei kata.
Soovitame kindlasti vältida ohtlikumaid piirkondi saarel ning vajadusel vahetada välja hotell, kus ööbite.
 
Kui pidin oma broneeritud hotellist Balil lahkuma, kas kindlustus hüvitab mulle kahju?
Kui pidite esialgsest hotellist evakueeruma ning juba tasutud teenused jäävad seetõttu kasutamata, siis saab kindlustus selle vahe hüvitada. Selleks tuleb peale reisi kindlustusseltsi poole pöörduda.
Küll aga paneme kõigile Balil viibijatele südamele, et kohapeal antavad korraldused on tõsised ning kui tuleb käsk evakueeruda, tuleb seda kindlasti ka teha.

Kui ma olen juba Balil, kas kindlustus hüvitab kui ohu tõttu varem tagasi tulen?
Kohalikke korraldusi järgides ning evakuatsioonitsooni vältides ei ole paanikaks põhjust ning kohe koju tagasi sõitma ei pea.
Kui selleks tekib siiski vajadus, palume aga ühendust võtta ERGO reisiabiga.