Rohetiigriga liitunud ERGO ambitsioon – enneta ja paranda

28. aprill 2023

ERGO kindlustus liitus Rohetiigri esindusorganisatsiooniga, et samu väärtusi jagava ja aktiivse kogukonnaga veelgi tulemuslikumalt kestlikkuse ja keskkonnateemadega tegeleda. Lisaks ennetustegevusele seisab ERGO selle eest, et ühiskond koos kindlustussektoriga oleks valmis kahjujuhtumite puhul valima keskkonnasäästlikuma remonttöö.

Üks ERGO fookusteema on ennetus – seda ühiskondlikus plaanis läbi Aasta Ennetusteo kampaania, mille eesmärk on avalikkuse ette tuua ja tunnustada tublisid tegijaid ja ettevõtjaid, kes aitavad säästa loodust, ennetada terviseriske, vältida õnnetusi ja vähendada kahjusid. Samuti juhib ERGO oma igapäevatöös klientide tähelepanu teemadele, mis kiires elutempos kipuvad ununema – näiteks õige tulekollete hooldus ja liiklusturvalisus.

Oluliselt keerulisem on aga muuta klientide harjumust kahjuhüvituse poolelt, sest võimalusel eelistatakse ikka vahetuseks uusi detaile. „Kaasaegne tehnoloogia on jõudnud nii kaugele, et enam ei ole kvaliteedivahet, kas värvikahjustus on korda tehtud kohtparandusega või on ära värvitud terve keredetail, samuti kas esiklaas on välja vahetatud või parandatud,“ lisas ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts, kes oskab samasuguseid näiteid tuua pea igast kahjukindlustuse valdkonnast. Keskkonna seisukohalt võib aga jalajälje vahe olla lausa mitmekordne. Harjumuse muutmine võtab aega ning seda saab teha vaid koostöös.

Eelmisel aastal viis ERGO kõikides Baltikumi üksustes läbi keskkonnaauditid ja pälvis Eestis vastutustundliku ettevõtte hõbetaseme. „Ettekujutus, mis on meil ettevõtte sees hästi ja kuhu enam tähelepanu suunata, on meil olemas. Rohetiigri professionaalne ja tugev tiim ning olemasolev võrgustik saab olla meile suureks toeks nende ettevaatusabinõude ja rohelise mõtteviisi kommunikeerimisel laiemale avalikkusele ja koostööpartneritele,“ sõnas ERGO juht Marek Ratnik.

„Näeme, et ERGO on astunud olulised sammud jätkusuutliku kindlustusäri loomiseks ja pakub konkreetseid lahendusi süsiniku jalajälje vähendamiseks,“ lisas Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk. „Täna on meil hea meel tervitada neid Rohetiigri perekonda, kus nad saavad osa laiemast dialoogist ja võimaluse teha koostööd kohalike Eesti ettevõtetega, kes jagavad nendega samu väärtusi.“

ERGO Eesti ja Baltikum koos ülemaailmsete emaettevõtete Munich Re ja ERGO Grupiga on võtnud enda kanda ambitsioonikad kliimaeesmärgid, millest peamine on vähendada praegust süsinikdioksiidiheidet 2025. aastaks iga töötaja kohta 12 protsenti ning saavutada nullheite piir aastaks 2050. Vastvalminud jätkusuutlikkuse aruandega saab tutvuda siin.