Tähistame Balti keti aastapäeva sammuväljakutsega

25. aprill 2024

Balti keti 35. aastapäeva tähistamiseks kutsuvad liikumisäpp #walk15 ja ERGO kindlustus osalema sammuväljakutses, mille eesmärk on läbida 650 kilomeetrit. Just nii pika keti moodustasid Eesti, Läti ja Leedu inimesed, et näidata rahutahet ja seista üheskoos oma vabaduse eest.

Sammuväljakutse "Kõnnime Balti keti auks“ toimub 22. aprillist kuni 23. augustini üle kogu maailma. Tegemist on individuaalse väljakutsega, mille eesmärk on läbida oma isiklik Balti kett, kõndides väljakutse ajal 650 kilomeetrit. See teeb keskmiselt 7500 sammu päevas.   

“Viis aastat tagasi kutsusime Leedu, Läti ja Eesti inimesi osalema projektis “Kõndides läbi Balti keti”. Kahe päevaga läbisime ühtekokku 129 Balti keti distantsi. Nüüd kutsume kõndima inimesi kogu maailmast, et tähistada üheskoos Balti keti 35. aastapäeva,“kommenteeris algatust #walk15 äpi looja ja projekti eestvedaja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė

„Balti keti aastapäev ja selle tähistamiseks pühendatud sammuväljakutse annab võimaluse ajas tagasi rännata ning mõelda meie lähiajaloo võtmesündmustele. Mäletan, et Balti keti toimumine tekitas samu tundeid nagu laulev revolutsioon. Inimesed olid ühtsed ja hoolisid teineteisest. Vabadus on võimas tunne kui tead, mida see päriselt tähendab!” sõnas ERGO Eesti juht Marek Ratnik.  

Praeguseks on sammuväljakutsega liitunud juba üle 14 000 osaleja erinevatest riikidest. Väljakutse edenemist ja läbitud vahemaad saab jälgida spetsiaalselt selleks loodud veebisaidil https://3free.eu/ee/. Kõik, kes läbivad väljakutse jooksul 650 km, saavad digitaalse diplomi. 

Väljakutsega liitumiseks ja ajaloolise teekonna läbimiseks valige #walk15 äpist väljakutse „Kõnnime Balti keti auks“.