Talv numbrites: viiendiku võrra rohkem kukkumisi ja traumasid ning 60 000-eurone teelt välja vajumine

9. mai 2023

Möödunud talvel vähenesid ERGO kindlustuse andmetel oluliselt liiklus- ja kodukindlustuse kahjud, kuid samal ajal sagenesid erinevate õnnetuste, sealhulgas spordi- ja suusatraumade juhtumid ning reisikahjud.

Talve algus hirmutas tulla kahjuderohke – kahjujuhtumite arv suurenes detsembris raskete ilmastikutingimustega, näiteks oli kodukindlustuses selliseid kahjusid aasta keskmisest umbes 45% rohkem. Muutliku ilma ja krõbeda pakasega said talve algul lume ja jää raskusese all kannatada eelkõige katused, mis ei pääsenud ka järgnenud sulailma poolt põhjustatud sademevetest ja nende läbijooksu kahjudest.

Muutlikud ilmaolud tekitasid ebameeldivust ka jalakäijatele, mil sagedased olid erinevad luumurrud ja põrutused. Enamasti just kukkumised, mida oli võrreldes eelmiste aastatega ligi viiendiku võrra rohkem. Vastavalt olukorra tõsidusele pidi nii mõnigi õnnetu kukkuja leppima jalaluumurru, kahe kuu pikkuse koduse raviga ja 2500 euro suuruse kahjuga.

Raskete ilmaolude tõttu oli detsembris erakordselt palju liikluskahjusid, eelkõige kahe auto kokkupõrkeid ja suuremaid kahjujuhtumeid. Ühe suurema ehk 60 000 euro suuruse kahju põhjustas ERGO praktikas kurvi peal põlluservast alla vajunud haagis, mis tõmbas kogu autorongi teelt välja. Aga heitlikule detsembrile järgnes stabiilne talveilm, mistõttu oli kokkuvõttes kaskokahjusid talvekuudel isegi aasta keskmisest vähem ja liikluskahjusid terve talve peale võrreldes aastataguse ajaga lausa 10% vähem.

Kahe protsendi võrra vähenesid sel talvel ka kodukindlustuse juhtumid, kus oli seekord väiksem just loodusjõududest tingitud kahjude osakaal. Kahjude kasvu oli ERGO andmetel möödunud talvel näha vaid õnnetus- ja reisikindlustuse juhtumites.

Kõige rohkem kahjusid oli õnnetusjuhtumikindlustuses, kus oli eelmise aastaga võrreldes registreeriti viiendiku võrra rohkem spordi- ja suusatraumasid. Kõrge number on aga ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul tingitud kindlustusportfelli üldisest kasvust. „Samamoodi on väga suurt kasvu näha ka reisikahjudes, kuid täpsema võrdluse saame alles kevadel, sest eelmisel talvel oli reisimine veel koroona tõttu raskendatud, saavutades endise mahu alles eelmise aasta kevadel,“ lisas ta.