Talviselt ekstreemne veebruar tõi liikluskahjudes rekordi

4. märts 2021

Veebruari talvised ilmaolud – suur lumi, sula, jää ja libedus – suurendasid hüppeliselt erinevate kindlustusliikidega seotud kahjude arvu. Läbi aegade on liikluskahjusid olnud rohkem ainult 2016. aasta jaanuaris. 

„Keerulised ilmaolud mõjutasid kõige enam liiklusõnnetuste arvu, mille hulk kasvas veebruaris aasta tagusega võrreldes tervelt 73 protsenti. Õnneks ei toonud see kaasa vigastada saanud inimeste arvu kasvu,“ ütles ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvalts. Kaskokindlustuse juhtumine arv suurenes veebruaris 7 protsenti. Enim andsid tooni nö ühe sõiduki õnnetused – teelt väljasõidud või otsasõidud teerajatistele.

Talvised olud vajutasid oma pitseri ka kodukahjude arvule. „Oli teateid nii küttesüsteemi külmumiste kui ka läbi katuse sisse jooksnud lumesulamisvee kohta. Nii kerkis vee poolt tekitatud kahjude hulk pea kolmandiku võrra,“ märkis Lepvalts.


 


Pääsu polnud ka õnnetusjuhtumitest. „Saime pea poole võrra rohkem teateid libedaga seotud kukkumiste kohta. Paraku lõppes päris mitu kukkumist ka luumurdudega,“ lisas ta.


 


Kuu lõikes torkas eriliselt silma üks kindel päev, nimelt 23. veebruar, mil üle Eesti sadas jäävihma ning teed ja kõnniteed olid ülilibedad. Sel päeval kasvas õnnetuste ja kahjude arv suisa plahvatuslikult. „Näiteks teatati meile 86 liiklusõnnetusest, mida on pea kolm korda rohkem kui keskmisel päeval. Ka kaskokindlustuse juhtumeid oli üle kahe korra rohkem kui tavaliselt. Päris mitu teadet laekus ka õnnetusjuhtumite kohta,“ rääkis ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht.


 


Lepvaltsi sõnul väärib eraldi märkimist see, et päeval enne vabariigi aastapäeva oli kaks kolmandikku liiklusõnnetustest nö ühe sõiduki õnnetused – teelt väljasõidud, libisemised vastu aeda, kaubaplatvormi ja teepiirdeid. Mitu juhtumit oli seotud libisemisega sissesõidul oma garaaži või parkimismajja. Viimast illustreerib ka ERGO kliendi kirjeldus ühes Tallinna kaubanduskeskuse parklas toimunud õnnetuse kohta:


 


„Maa-aluse parkla kaldtee oli nii jäätunud, et autot pidama ei saanud ja libisesin kurvi peal vastu seina. Peale põrget libisesin ees peatunud sõiduki vastu, kes oli samamoodi enne mind vastu seina sõitnud. Vahetasime kontakte, aga tema auto tagaosal ei paistnud nähtavaid vigastusi.“