Tänavu 15. maist on võimalik II samba sissemakseid suurendades kindlustada endale parem pensionipõlv

15. mai 2013

Täname Teid, et olete usaldanud ERGOt oma tulevase pensioniraha kogumise partnerina. Tänu 2009. aastal vastu võetud kogumispensioniseaduse muudatusele avaneb 15. maist kuni 15. septembrini võimalus anda oma tulevikku lisapanus,  millega aastatel 2014–2017 suurendate pensioni II samba sissemakseid.
 
Maksete suurendamise avalduse saavad esitada kõik 1955. aastal või hiljem sündinud ja II pensionisambaga liitunud, olenemata sellest, kas nad omapoolsete maksete jätkamise avalduse 2009. aastal tegid või mitte. 

Kui Te maksete suurendamise avaldust ei esita, on Teie kogumispensioni makse tavapäraselt 2% + 4%. Kui esitate maksete suurendamise avalduse käesoleval aastal, saate valida kõrgendatud maksemäära 3% + 6%. Esimene arv näitab Teie palgast kinnipeetavat summat, teine arv riigi poolt inimese pensionifondi lisatavat summat. Ka 2009. aastal avalduse teinud kliendid saavad omapoolseid makseid 1% võrra suurendada. Aastast 2018 taastub avalduse esitanutel tavapärane maksete süsteem  2% + 4%. 

Miks tasub ajutiselt suurendada pensioni II samba makseid?

· Riiklikuks pensioniks jätkub riigil tulevikus järjest vähem raha. 

· Kui panustate ise II sambasse 1% enam, lisab riik 2% rohkem (kokku 3%+6%) järgmise nelja aasta jooksul. 

Käesoleva aasta 15. maist kuni 15. septembrini saate avalduse esitada ERGO kontoris, pangas või Pensionikeskuse kodulehel www.pensionikeskus.ee. 

 Vajaduse korral soovitame pidada nõu ERGO asjatundjaga tel 610 6500 või külastada lähimat ERGO esindust. 

Kindlusta endale parem pension!

ERGO