Tants sõitva auto katusel lõppes kapotile kukkumisega

21. juuli 2023

Suvevaheaeg on täies hoos, vabadust nautivad noored satuvad tavapärasest sagedamini ka ohtlikesse olukordadesse.

Mõnikord juhtub, et aktiivse puhkamise käigus võib mõni ägedana tundunud idee lõppeda õnnetult. ERGO kindlustus toob välja mõned juhtumid, kus liigne uljus või ohtude märkamata jätmine põhjustasid kahju tervisele või varale. „See loetelu pole mingil juhul mõeldud noorte halvustamiseks. Juhtumid noortega on vaid osa paljudest õnnetustest,“ ütles ERGO kindlustuse erakliendi kahjude osakonna juht Taavi Kööts. „Ka noortel tasub mõelda enda vara ja tervise kindlustamisele, sest õnnetusi võib kõikidel ette tulla,“ lisas ta. Kindlustus ei kata siiski kõiki olukordi - näiteks juhul, kui autojuhil pole vastava kategooria juhiluba või kui õnnetuse põhjuseks on inimese raske hooletus, märkis Kööts. 

Tants autokatusel. 19-aastane noormees oli saanud äsja load, ta otsustas laenata isalt auto ja sõita sõpradega teise linna peole. Autojuht oli kaine nii peole kui ka öösel tagasi sõites. Küll aga oli tagasiteel meeleolu nii lõbus, et üks autos olnud tüdruk otsustas sõidu ajal auto katusele ronida, et seal tantsida. Tantsu käigus libises ta kapotile, mis sai kahjustada, neiu ise viga ei saanud.

Lahtise uksega kaubik. 20-aastane lubadega noormees sai kursusekaaslastelt nädalavahetuse öösel kella ühe paiku kõne, et ta võiks neile järele tulla ja koju viia - taksot olevat raske saada. Poisil oli luba isa väikekaubikut kasutada ja ta läkski seltskonnale järele. Tagasiteel otsustas üks poisi sõpradest sõidu ajal küljeukse lahti tõmmata, et ukse peal suitsu teha. Juhi tähelepanu läks seetõttu seltskonnale tagaistmel ja ta pidi ülekäiguraja ees järsult pidurdama. Uks libises hooga kinni ja sai kahjustusi. Õnneks inimesed viga ei saanud.

Liiga suur auto. 20-aastane tudeng rentis sõbrannadega matkaauto, et minna Hiiumaad avastama. Ta ei olnud aga harjunud nii suure autoga sõitma ja alahindas selle mõõtmeid, mistõttu sattus juba enne linnast väljasõitmist avariisse. Nimelt sõitis ta poeparklas tagurdades otsa teisele autole, põhjustades märkimisväärse kahju nii matkaautole kui ka parklas seisvale autole. Selle juhtumi kahjud hüvitati kaskokindlustuse kaudu.

Salaja tsikli seljas. 16-aastane keskkooliõpilane otsustas salaja võtta isa mootorratta. Kuigi ta oli varem mõned korrad sõitnud, ei olnud tal piisavalt kogemusi ega juhiluba. Ristmikul pöörates ja pidurdades läks esiratas libisema, poiss kukkus ja sai tõsiselt vigastada. Kahjustada sai ka mootorratas.

Vettehüpe tundmatus kohas. 15-aastane gümnaasiumiõpilane otsustas koolivaheajal sõpradega järve äärde minna. Hoolimata talle tundmatust ujumiskohast, otsustas ta hüpata kõrgelt kaldalt vette, kuid ei arvestanud veesügavusega ja põrutas vastu põhja. Selle tagajärjel murdis ta oma mõlemad kannaluud ja vajas operatsiooni ning pikka taastusravi. Õnneks oli noormees õnnetusjuhtumikindlustusega kaitstud.

Purjekaga kividesse. 15-aastane keskkooliõpilane läks koos sõpradega jahisadama lähedal asuvasse suvilasse. Nad otsustasid proovida kai ääres seisnud paadiga purjetamist, kuigi neil polnud selleks vajalikke oskusi ega kogemusi. Tuul tõusis, noored kaotasid kontrolli aluse üle ning sõitsid kaldakividesse, põhjustades märkimisväärset kahju väikepurjepaadi põhjale.