Teeme selgeks: milliste murede korral aitab ERGO koduabi teenus?

19. september 2023

Kodus juhtuvad õnnetused üllatavad tavaliselt kõige ebasobivamal ajal. Olgu selleks ootamatult katki läinud toru või muu veeavarii, mis tõenäoliselt toob kaasa mitmeid ebameeldivusi ja suuri kulutusi. Eriti kui kahjustada saab lisaks oma kodule ka naabri elamine.

“Nõude- või pesumasina survevooliku purunemine, katki läinud veetoru, lekkiv boiler või ummistunud äravool on kodudes kahjuks üsna tavalised probleemid,” loetleb ERGO kindlustuse kodu- ja reisikindlustuse tootejuht Annika Mällo. Veelekete puhul saavad enamasti kahjustada põrandad, seinad, lagi, aga ka näiteks mööbel ja koduelektroonika. Korteris elades tuleb silmas pidada, et vesi tungib enamasti ka naabrite korteritesse.

Selliste ettenägematute õnnetuste ja probleemide korral aitab ERGO kodukindlustuse Maksi paketis sisalduv koduabi teenus. Muidugi on veeavarii korral võimalik helistada tuttavale torumehele, kuid võib juhtuda, et ta on sel hetkel teises Eesti nurgas või ei saa kohe tulla. “Koduabi plussiks on see, et sinna saab sinna helistada nii öösel kui päeval ja abi saabub lühikese ajaga,” toob Mällo välja koduabi teenuse plussid. Tema sõnul on just vesi kodudes üks sagedasemaid pahanduse põhjustajaid ja seetõttu on toruabi teenus see, mida kliendid kõige tihemini vajavad.

Teine sage põhjus, miks inimesed koduabi poole pöörduvad, on ukse lukkude ja võtmetega seonduvad mured: lukk ei keera, võti on lukuaugus murdunud, võtme kaotamine jne. Kuid tuleb ette ka ekstreemsemaid juhtumeid. Mällo meenutab, kuidas õnnetuse põhjustas laadalt ostetud õunamahl. “Inimene hakkas kodus mahlapurki avama, kuid see oli sattunud tohutu surve alla ja lihtsalt plahvatas köögis. Õnnetuse tagajärjel olid põrandal klaasikillud ja mahlapritsmetest polnud puutumata köögi ükski nurk. Õnneks keegi “plahvatuse” ajal köögis ei olnud ja vigastada ei saanud,” kirjeldab Mällo.

ERGO koduabi aitab, kui:  

  • oled kaotanud võtmed ega pääse koju
  • kodus on purunenud veetoru – korraldatakse kodu kuivatamine ja koristamine
  • kodus on käinud vargad – valvatakse kodu kuni selle kindla sulgemiseni; samuti aidatakse katta lõhutud akende või uste avad ja paigaldada uus lukk
  • tulekahju järel pole võimalik enam kodus elada – valvatakse kodu kuni selle kindlalt sulgemiseni
  • torm on lõhkunud hoone – aidatakse katta tormi tekitatud avad; kui tormikahjustuse tõttu ei ole võimalik hoones elada, valvatakse seda kuni kindla sulgemiseni
  • õnnetuse tõttu ei ole võimalik kodus elada – majutatakse elanikud ajutiselt mujal.

ERGO kodukindlustuse Maksi paketi ostnud klient saab koduabi teenust kasutada helistades numbril +372 655 5401. Hea mõte on koduabi number oma telefoni salvestada, et vajadusel oleks see kohe käepärast võtta.