Tööandja ravikindlustuse maht on viimase aastaga kasvanud enam kui kaks ja pool korda

18. jaanuar 2022

Autor: Oliver Liiva,
Äriklientide osakonna juht

Eraravikindlustuse mahud jätkavad väga tõenäoliselt kiiret kasvu ka alanud aastal. Teenus muutub mugavamaks ja kliendikesksemaks.

Järjest enam tööandjaid on asunud oma töötajatele võimaldama ravikindlustust, mis on tõstnud tööandja ravikindlustuse mahtu Eestis viimase aasta jooksul enam kui kaks ja pool korda. 2021. aasta kolmanda kvartali seisuga on Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel tööandjad kindlustanud vabatahtliku ravikindlustuslepinguga kokku 24 900 töötajat, eelmise aasta kolmandas kvartalis oli vastav number 9 400. ERGOs kindlustatud töötajate arv on samas perioodis kasvanud kolm ja pool korda. Tööandja ravikindlustus on kõige kiiremini kasvav ja arenev valdkond kindlustussektoris. Tervisemurede kiiremast lahendamisest vabatahtliku kindlustuse abil võidavad nii tööandjad, töötajad kui ka nende pereliikmed. Vabatahtlik ravikindlustus on kindlasti parandanud meditsiiniteenuste kättesaadavust. Meditsiiniteenuse osutajad on integreerinud oma teenustesse ka innovaatilisi lahendusi, näiteks videonõustamise ja digikliinikud, mis tagavad töötaja tervisemuredele veelgi kiirema lahenduse. Lisaks on ERGO paljude meditsiinipartneritega sõlminud ka kokkulepped, et arveldused teostatakse ERGO poolt ning töötaja ei pea oma terviseküsimuse lahendamisel ise raviasutuse arve tasumist finantseerima. Kogu kahjukäsitlus on lisaks tavapärasele protsessile võimalik teostada mugavalt ERGO ravikindluste äpis digitaalselt.

ERGO ärikliendiosakonna müügijuhi Oliver Liiva sõnul on näha eraravikindlustuse kiire kasvutempo jätkumist. Juba täna laual olevate päringute järgi võib väita, et kasv jätkub ka uuel aastal vähemalt sama tempoga ja seda majandussektorite üleselt. Ühelt poolt arenevad pidevalt teenuse osutamise protsessid ning tootevalikud, teiselt poolt tõuseb tööandjate ja töötajate teadlikkus võimalustest ning paljudes ettevõtetes on tööandja ravikindlustuse lahendus muutunud motivatsioonipaketi loomulikuks osaks. Uue aasta teenuse arenduse märksõnadena toob Oliver välja juhtumite menetlemise veelgi mugavamaks muutmise ning iga tööandja spetsiifilistest vajadustest lähtuvate lahenduste väljatöötamise. ERGO-l on turu kõige laiem meditsiinipartnerite koostöövõrk, mis aitab neid eesmärke kenasti saavutada.  

Võta ühendust ärikliendi halduriga siin
Tutvu tööandja ravikindlustusega siin