Töökaotuse korral aitab DNB ja ERGO uus liisingukindlustus

17. november 2014

Tänasest alustab DNB Pank koostöös ERGO Insurance SE-ga Eesti turul uudse teenuse pakkumist, kindlustades autoliisijat töötuks jäämisest või töövõime kaotamisest tulenevate makseraskuste vastu.
DNB liisingukliendid saavad nüüdsest sõlmida kindlustuse, millega ootamatu töö- või töövõime kaotuse korral tasub ERGO Insurance SE kliendi eest kuni aasta jagu autoliisingut ise. Hüvitise saamise eelduseks on vähemalt kuu aega kestnud soovimatu töökaotus või õnnetusjuhtumist tingitud töövõime kaotus. Õnnetuse tagajärjel saabunud surma korral katab ERGO aga kogu tasumata jäänud liisingsumma, mis tähendab, et auto jääb liisinguvõtja perekonnale alles.

DNB Panga juhatuse liikme Jaan Liitmäe sõnul näitas liisingukindlustuse vajalikkust kriisiaja koondamistelaine. „Soovitame kliendil alati kõik finantsotsused põhjalikult läbi kaaluda, kuid töö ootamatut kaotamist ei oska keegi ette näha. Töökaotuse puhul aitab kindlustus uue ameti otsimise ajal finantsmuresid vähendada,“ ütles Liitmäe.
Varem on Eestis kindlustust pakutud küll laenu- või järelmaksuvõtjatele, kuid liisinguturul on DNB pakkumine uudne. „Maailmas on juhtumeid, kus autotootjad on aidanud majanduskriisi tõttu raskustesse sattunud klientidel lühiajaliselt liisingumakseid tasuda ja vähehaaval hakkavad seda võimalust pakkuma ka kindlustusettevõtted, kuid Eestis pole taolist teenust liisijatele varem keegi pakkunud,“ sõnas Liitmäe.

Liisingukindlustuse igakuine tasu sõltub autoliisingu esimese kuumakse suurusest. Näiteks 150-eurose liisingumakse korral lisandub kindlustusmaksena 7,2 eurot kuus. „See on liisingumakse kõrval väike kulu, kuid annab samas olulise kindlustunde, et soovimatu töökaotuse või –õnnetuse tagajärjel pere rahamured üle pea ei kasvaks,“ selgitas ERGO Insurance SE kindlustusdirektor Andres Konsap. „Liisitava auto kindlustamist peavad kõik elementaarseks, kuid tegelikult on inimese elu ja heaolu kindlustamine ju palju olulisem,“ lisas ta.
Kindlustuslepingut saavad soovi korral sõlmida nii uued kui ka olemasolevad DNB liisingukliendid. Kindlustusmakse lisatakse igakuisele liisinguarvele. Kindlustuse tingimuste kohta saab lähemalt uurida DNB Panga kodulehel dnb.ee/liising.

Koostöö ERGO ja DNB vahel on Eestis esmakordne, kuid Lätis ja Leedus on elukindlustusturul tehtud erinevate toodete osas koostööd juba 2010. aastast. „Mul on hea meel, et nüüdseks on koostöö laienenud ka Eestisse,“ ütles Konsap.

DNB on üks Põhjamaade suuremaid finantsgruppe ja Norra turuliider, pakkudes suurt valikut finantstooteid nii era- kui ka ärikliendile. DNB tegutseb 19 riigis üle maailma ning grupi varade maht 2014. aasta teise kvartali lõpus oli 2710 miljardit Norra krooni. Eestis hoiab DNB liisinguportfelli mahult turul neljandat positsiooni. DNB on hetkel maailmas üks paremini kapitaliseeritud pankasid, mille aktsiad on noteeritud Oslo börsil ja 34% aktsiatest kuulub Norra riigile.

ERGO pakub Eestis elu, pensioni, tervise ja vara kindlustamist eraisikutele ja ettevõtetele, olles siinsel kahjukindlustusturul suuruselt teine selts. ERGO teenuseid, teadmisi ja kogemusi usaldab üle 100 000 kliendi üle Eesti. ERGO kuulub ERGO Insurance Groupi, kes teenindab kliente enam kui 30 riigis. ERGO Insurance Groupi omanik on maailma juhtivaid kindlustusfirmasid, 1880. aastal loodud Munich Re.