TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus ning ERGO Insurance SE alustavad kindlustusvaldkonnas koostööd

16. juuni 2015

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) ning Euroopa ja Baltimaade juhtiv kindlustusettevõte ERGO Insurance SE allkirjastasid teisipäeval, 16. juunil raamlepingu koostöö alustamiseks. Koostöölepingu allkirjastamine lähtub ühisest huvist arendada välja uudseid innovaatilisi lahendusi ning võimalusi kindlustusturul.
Lepingu allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak ning ERGO Insurance SE Balti seltside juhatuse esimees Dr Kęstutis Bagdonavičius ning juhatuse liige Tarmo Koll.

“Mul on väga hea meel partnerluse üle juhtiva kindlustusettevõttega. See annab head eeldused vastastikku kasulikuks teadus- ja arendustegevuseks,” lausus ülikooli prorektor Tea Varrak. “Ülikooli kompetentsi on võimalik kasutada toote- ja teenusearenduses ning ettevõte omakorda pakub innovaatilistele lahendustele ja ideedele rakendusvõimalusi.”

Dr Kęstutis Bagdonavičius: „Kindlustusseltsid on oma loomu poolest keskmisest konservatiivsemad riskide hindamisel aga ka erinevate digitaalsete võimaluste ja lahenduste kasutusele võtmisel. Me oleme konkureerinud peamiselt kvaliteedi ja hinna pärast, vajadus aga pakkuda klientidele innovatiivseid lahendusi ei ole enam ainult IT valdkonna pärusmaa. Tehes erinevates Euroopa riikides ERGO kolleegidega koostööd näeme, et kindlustusäri peab olema dünaamiline ning püsima kiirenevas elutempos ka tehnoloogiliste lahenduste poolest sammukese ees klientide ootustest ja vajadustest.

Meil on hea meel, et saame Mektory abiga leida uusi lähenemisi ja kasutamata võimalusi ning neid siis rakendama hakata.” Dr Bagdonavičiuse sõnul on hea märk muutuvast keskkonnast seegi, et tänu Eesti e-residentsusele on tal võimalik lepingu allkirjastamisel osaleda ka Leedu kontorist ning seal digitaalallkirja kasutades leping kinnitada.

“ERGO jaoks on väga oluline kahjude ennetamine ja riskide hindamine. Usume, et TTÜ teadusbaasi ja tudengite abiga on võimalik innovaatilisi lahendusi leida ka näiteks kahjuennetusvaldkonnas,” lisas Tarmo Koll.

ERGO on Balti riikides esimene kindlustusselts, kus on innovatsioon fookuses. ERGO oli Leedus turul esimene, kes alustas innovatsiooniprojekti koostöös riskikapitalifondiga Nextury Ventures. Lätis sõlmitakse koostöökokkulepe partneriga sügisel 2015.


Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak ning ERGO Insurance SE Eesti tegevjuht Tarmo Koll lepingu allkirjastamisel.


Lisainfo:
ERGO Insurance SE
kommunikatsioonijuht Annika Loigu
Tel 501 7654, e-mail: Annika.loigu@ergo.ee

TTÜ innovatsiooni - ja ettevõtluskeskus Mektory
projektijuht Heidi Pihlak
Tel 620 3573, e-mail: heidi.pihlak@ttu.ee