Tule osale Arvamusfestivali turvalisuse ja tervise ala aruteludel!

2. august 2018

ERGO kindlustus korraldab 10.–11. augustil Paides toimuval Arvamusfestivalil turvalisuse ja tervise aruteluala. Reedel, 10. augustil lööme ise kaasa ka kahe arutelu vedamisel, kuhu ootame kõiki aktiivselt osalema ja kaasa mõtlema.

10. august kell 12:00 – 13.30
Kui vabatahtlikkusest saab kohustus – kes tagab turvalisuse?

Arutelus osalevad Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi, Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi, vabatahtlik päästja ja ettevõtja Marti Hääl, ERGO esindaja Erko Makienko ning vestlust juhib kommunikatsiooniekspert Rasmus Kagge.

Arutelu teemapüstituse teravik on suunatud küsimusele, kes ja kuidas tagab kogukonna turvalisuse olukorras, kus kutseliste päästjate arvu tõmmatakse järjest koomale. Olukorras, kus vabatahtlike kanda on jäänud üha suurenev koormus. Ühel hetkel saab vabatahtlikel aga piltlikult öeldes “kumm tühjaks” ning kui suunata üha suurenevat vastutust vabatahtlikele, siis kuidas tagada vabatahtlike valmisolek päästetöödeks. Seda nii motivatsiooni kui ressursi mõttes. Vabatahtlikke päästekomandosid rahastatakse praegu peamiselt riigieelarvest, lisaks toetavad vabatahtlikke kohalikud omavalitsused ning järjest enam tavalised inimesed ja ettevõtjad. Kuid jätkusuutliku ja toimiva vabatahtliku süsteemi arendamiseks on sellest kõigest ikkagi vähe. Seetõttu tuleb otsida lahendusi, kuidas piiratud vahendite juures tagada vabatahtlike päästjate motivatsioon ja valmisolek tegutseda ning kuidas murda levinud hoiakut, et kõige eest peab maksma riik.

10. august kell 14:00 – 15.30
Enne suren, kui arsti juurde jõuan

Arutelus osalevad Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv, perearst Karmen Joller, ERGO elu- ja tervisekindlustuse arendusjuht Dekla Uusma ning vestlust juhib ajakirjanik Toivo Tänavsuu.

Arutelu teemapüstituse teravik on suunatud kitsaskohale, et elanikkonna vananemise ühe tagajärjena saab õigeaegse ja kiire arstiabi kättesaadavaks muutmisest väljakutse, millele tänane ravikindlustussüsteemi rahastamismudel pikas perspektiivis lahendusi ei paku. Küll võiks täiendavaid hädavajalikke rahalisi investeeringuid meditsiinisüsteemi tuua vabatahtlik ravikindlustus. Eksperdid on tõdenud, et ideel on jumet, ent lõplikult lendu pole see veel läinud. Teenusepakkujad ise usuvad, et vabatahtlikul ravikindlustusel on potentsiaali vähendada elanikkonna terviseprobleemidest tingitud kahjusid. Kuid kas sellest võiks saada ka päästerõngas laiemalt tervishoiusüsteemi süsteemsetele kitsaskohtadele?

Tutvu ka teiste ERGO turvalisuse ja tervise alal korraldatavate aruteluga teemaala Facebooki lehel.

Kohtumiseni Paides!