Uus motivatsioonipakett töötajatele – 28 päeva tööpuhkust välismaal

31. august 2022

Alates käesoleva aasta juunist on ERGO kindlustuse töötajatel võimalik 28 kalendripäeval aastas minna workationile ehk tööpuhkusele ning teha tööd mõnest teisest Euroopa riigist, kombineerides seda näiteks oma puhkuseplaanidega.

ERGO kindlustus alustas eelmisel aastal tööpuhkuste testperioodi, mille raames anti mitmele töötajale, kes olid selleks eraldi soovi avaldanud, võimalus välismaal töötamiseks. 

„Tööpuhkuste süsteemi väljatöötamiseks oli meil esmalt vaja kaardistada erinevad riskid ja vaadata kuidas meie IT- ja töökorralduslikud süsteemid, sealhulgas turvanõuded, väljapool Eestit hakkama saavad,“ selgitas ERGO personalijuht Evelin Roasto katseperioodi vajalikkust. „Saime välismaise kaugtöö osas kiirelt palju positiivset tagasisidet ja testperioodi lõpuks sai selgeks, et kontseptsioon töötab ning oleme valmis selle ametlikult kasutusele võtma.“  

Tööpuhkusel olles kehtivad töötajale kõik samad reeglid mis tavaliselt. Tööaja valimisel tuleb hoida kinni kokku lepitud kellaaegadest ning olla tööpäeva vältel kättesaadav. Töökoht ise peab olema tervisele ohutu ja ergonoomiline ning tööd peab olema võimalik teha nii, et see ei kujutaks ohtu ettevõtte andmetele ja julgeolekule.  

„Arvestades, et täna on meil enamik töötajaid juba viimased kaks-kolm aastat valdavalt kodukontoris toimetanud ning hübriidtöö kontseptsiooniga jätkab ERGO ka edaspidi, on meie inimesed kaugtööga juba sina peal ja vajalikud süsteemid selged. Võimalus teha tööd teisest riigist pakub mõningast vaheldust ja värskust ning ka võimalust oma pereplaane tööga paremini ühildada,“ lisas Roasto. 

ERGO turunduse projektijuht Annika Ojeda Ramos oli üks esimesi workationi kasutajaid, kes oma tööülesandeid Hispaania päikese all täitis. „Kui muidu vaatad viimase hetke puhkusepakkumisi ja nädalavahetuse pakettreise, siis Hispaanias töötades oli rannapuhkus tööpäeva lõpus vaid paarikümne minuti kaugusel,“ lisas Ramos. „Kohaliku aja järgi oli kell kolm tööpäev läbi ja enamasti veetsime õhtud rannas ujudes ja päevitades.“  

Iga töötaja vastutab ise, et tal oleks töö tegemiseks mugav ja turvaline keskkond, sealhulgas ka piisavalt kiire internetiühendus koosolekute jaoks. Ajavahe ja turvalisuse tõttu on tööpuhkus soovitatav veeta Euroopas. „Kõige tähtsam on töötajatega mitte kontakti kaotada ning ühises ajavööndis toimetamine teeb selle kordades lihtsamaks. Samas on meil olnud töötajaid, kes elavad püsivalt väljapool Eestit ning isegi Austraaliast oma töö-, kooli- ja eraelu hästi toimima saanud,“ lisas Roasto. „Vaatamata kõigile võimalustele töötada väljapool kontorit oleme kolleegidelt saanud tagasisidet, et tööle tagasi toovad neid ikka teised töötajad ja motiveeriv keskkond, seega püüame seda meeskonnatunnet mitte kaotada.“ 

Workationit on reeglina lubatud teha 28 kalendripäeva aastas, kui see on antud ametikohal võimalik ja vahetu juht selle heaks kiidab. Workation on lubatud Euroopa riikides (v.a. Venemaa, Ukraina, Valgevene). Lisakulud välisriigis töötamiseks katab töötaja.

Tule ERGOsse tööle! Vaata vabu tööpakkumisi.