Video: keskkonnasäästlikkus on uus trend ka autoremondis

16. oktoober 2020

ERGO kindlustus hakkas koostöös United Motorsi ja Glasur Grupiga pakkuma sõiduki väiksemate vigastuste korral värvkatte kohtparandust, mis on kiire ja keskkonnasäästlik viis autoremondiks.

„Kui oled autot kergelt kriimustanud, kuid ei soovi kogu detaili üle värvima hakata, julgen soovitada lokaalsest parandusmeetodit, mis ei ole maailmas tundmatu, kuid Eestis seni vähe praktiseeritud.

Tegemist on mugava ja ajasäästliku meetodiga, kus töö teostatakse ühe päeva jooksul. Samuti on see keskkonnasõbralikum lahendus, sest auto remondiks kulunud värvist eraldub kordades väiksemas mahus kemikaale, kui tavapärase detaili ülevärvimise puhul,“ ütles ERGO kindlustuse kahjukäsitluse ekspert Allan Väär. 

United Motorsi esinduse juhataja Jaanus Nieländeri sõnul saab just pisivigastustest tihti alguse rooste levimine ning sestap on oluline, et need saaksid parandatud.  

„Igasugune auto detailide lahti monteerimine nõrgestab sõiduki algset tehasekonstruktsiooni ning võib esialgse tehase roostegarantii sootuks lõpetada, juhul kui seda ei tehta vastavalt tehase remondijuhistele. Kohtvärviparanduse puhul autot lahti võtma ei pea - töötleme võimalikult väikest ala, säilitades maksimaalselt tehase originaalvärvkatte. Nagu tavapärase remondi puhul, anname ka kohtvärviparandusele garantii,“ sõnas Nieländer.  

Sõiduki kohtvärviparanduse tehnoloogiat esitleva Glasur Grupp OÜ tehnoloogi Tõnu Tammiste sõnul teostatakse remont nii, et mingit värvierinevust ei teki. „Kes pelgab, et taoline meetod jätab ebaühtlase pinna või tekitab värvierinevuse, siis nii see pole. Kasutame originaalvärvikoode ja spetsiaalset tehnoloogiat, mistõttu jääb tulemus ülimalt hea, nii et hiljem pole aru saada, kus parandatud koht end peidab,“ ütles ta.  

Glasur Grupp OÜ poolt pakutav Glasurit® värvkatte kohtparandustehnoloogia pakub võimalusi sõiduki kõrgkvaliteetseks, ökonoomseks ja loodussäästlikuks remontvärvimiseks. Kohtvärviparandust pakub ERGO kindlustus koostöös United Motorsiga kaskokindlustuse klientidele alates oktoobrist.  

ERGO on üks juhtivatest kindlustusseltsidest Baltikumis, pakkudes terviklikku valikut nii vara- kui elukindlustuslahendustest. Eestis, Lätis ja Leedus usaldab ERGO grupi teenuseid, teadmisi ning finantsilist stabiilsust üle 550 000 kliendi. Balti riikides tegutsevad ERGO ettevõtted kuuluvad ERGO gruppi – ühte suuremasse kindlustusgruppi Saksamaal ja Euroopas. Grupp on esindatud rohkem kui 30 riigis üle maailma, keskendudes Euroopa ja Aasia turgudele. ERGO kuulub omakorda maailma ühte suurimasse, 1880. aastal loodud edasikindlustuskontserni Munich Re. 

United Motors on klientide seas hinnatud automüüja ja järelteeninduse pakkuja. Eestis on United Motors AS ametlik Jeepi ja Alfa Romeo müügi- ja teeninduspartner. Alates 2017. aastast tegutseb United Motors Peetri esinduses ametliku BMW ja MINI teenindusena, sõiduautode keretööde teostajana ning garantiiliste vähekasutatud BMW ja MINI sõiduautode müüjana. 2018. aasta lõpus ostis United Motors Peugeot’ ja Hyundai esindaja Auto Forte, mis on suurim Peugeot’ esindaja Eestis.  

Glasur Grupp on spetsialiseerunud sõidukite kereremondiga tegelevate ettevõtete teenindamisele. Ettevõte esindab Eesti turul maailma juhtivaid kereremondi seadmete, tarvikute ja keemiatoodete tootjaid. Tootevalikusse kuulub muuhulgas maailma suurima keemiakontserni BASF kaubamärk Glasurit®, mille remontvärvimise tooted ja -tehnoloogiad omavad enamike sõidukite tootjatehaste garantiiremondi heakskiite. Glasur Grupp esindused asuvad üle Eesti – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.